Informace pro návštěvníky

Přijďte se nechat unést krásou historické architektury, žasnout nad nádherným panoramatem staré Prahy či jen tak relaxovat po polední pauze!

Vstup do Zahrady pod Pražským hradem je z Valdštejnské ulice přes Kolowratské nádvoří a z Valdštejnského náměstí přes průchod Ledeburského paláce.

  • Od stanice metra Malostranská jděte Valdštejnskou ulicí, po 200 metrech vstoupíte železnou branou po pravé straně.
  • Z Malostranského náměstí jděte Tomášskou ulicí pod loubími Štemberského paláce, chodník se stočí vpravo, pak následuje vjezd do Ledebourského paláce (sídlo NPÚ), Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, Pálffyovský palác a za ním je již vstup do zahrad.

Informace pro návštěvníky

Návštěvní doba 10.00 hodin - 19.00 hodin

Kontakt               www.palacove-zahrady.cz

Historie

Parkoviště

Jelikož se nacházíme v historické části Prahy, parkování je tu poněkud problematické. Můžete využít zpoplatněné parkoviště na Valdštejnském náměstí, což je asi dvě minuty chůze od hlavního vchodu do zahrad z Valdštejnské ulice.

Bezbariérový přístup

Je nám líto, bezbariérový přístup do zahrad zajištěn není. Jelikož jsou zahrady propojeny mnoha schodišti, dovolujeme si upozornit, že pohyb v celém areálu vyžaduje určitou fyzickou zdatnost.

Mazlíčci

Z důvodů ochrany rostlin a stromů není vstup domácím mazlíčkům (zejména psům) umožněn. Děkujeme za pochopení.

Cyklisté

Cyklistům není přístup do zahrad taktéž umožněn, a to z terénních důvodů.

Zázemí pro děti

Pro mladší návštěvníky je nyní v Zahradách pod Pražským hradem připraven interaktivní edukační program Roma doma aneb Pražská Itálie.

Občerstvení

Zveme vás k příjemnému posezení na letní terase ve stínu katalp na Kolowratském nádvoří, hned u hlavního vstupu do zahrad. Občerstvení je nabízeno v i stylových kavárnách a restauracích v sousedství zahrad. Při konání akcí je návštěvníkům nabízeno občerstvení formou malého bufetu s nabídkou kávy, čaje, drobných pochutin. V sezóně pak i burčák, mošt a víno z české produkce.