Informace pro návštěvníky

Přijďte se nechat unést krásou historické architektury, žasnout nad nádherným panoramatem staré Prahy či jen tak relaxovat! Od 12. dubna 2021 jsou návštěvníkům zpřístupněny Velká Pálffyovská zahrada a Malá Fürstenberská zahrada, od konce května pak nově zrekonstruované Ledeburská a Malá Pálffyovská zahrada.

Vstup do zahrad je z Valdštejnské ulice přes Kolowratské nádvoří.

  • Od stanice metra Malostranská jděte Valdštejnskou ulicí, po 200 metrech vstoupíte železnou branou po pravé straně.
  • Z Malostranského náměstí jděte Tomášskou ulicí pod loubími Štemberského paláce, chodník se stočí vpravo, pak následuje vjezd do Ledebourského paláce (sídlo NPÚ), Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, Pálffyovský palác a za ním je již vstup do zahrad.
  • On line prodej vstupenek je možný zde: Koupit online vstupenku

Parkoviště

Jelikož se nacházíme v historické části Prahy, parkování je tu poněkud problematické. Můžete využít zpoplatněné parkoviště na Valdštejnském náměstí, což je asi dvě minuty chůze od hlavního vchodu do zahrad z Valdštejnské ulice.

Bezbariérový přístup

Je nám líto, bezbariérový přístup do zahrad zajištěn není. Jelikož jsou zahrady propojeny mnoha schodišti, dovolujeme si upozornit, že pohyb v celém areálu vyžaduje určitou fyzickou zdatnost.

Mazlíčci

Z důvodů ochrany rostlin a stromů není vstup domácím mazlíčkům (zejména psům) umožněn. Děkujeme za pochopení.

Cyklisté

Cyklistům není přístup do zahrad taktéž umožněn, a to z terénních důvodů.

Zázemí pro děti

Pro mladší návštěvníky je nyní v Zahradách pod Pražským hradem připraven interaktivní edukační program Roma doma aneb Pražská Itálie.

Občerstvení

Občerstvení je zajištěno jen při akcích.