Svatba v Zahradách

Svatby se konají především v nově zrekonstruované Ledebourské zahradě se salou terrenou a Galerií – luxusním historickým interiérem s křišťálovými lustry a bohatou štukovou výzdobou. Na výběr jsou kromě této zahrady také Velká Pálffy zahrada, v případě malých svateb gloriet Malé Fürstenberské zahrady, nebo kterákoliv z teras. Pořádání svatebních obřadů se řídí aktuálními nařízeními vlády České republiky v souvislosti s vývojem onemocnění COVID-19 a případnými omezeními z toho plynoucími. 

Foto: Ladislav Bezděk, NPÚ

Ledebourská zahrada s palácovou Galerií a salou terrenou

Zhruba polovinu povrchu Ledebourské zahrady (880 m2) tvoří travnatá plocha – zátěžový trávník, na který je možné vstupovat. Zde jsou také v zemi zapuštěné držáky pro 256 polohovatelných sedadel. Natočení je možné např. k sala terreně, k dvouramennému schodišti se sochou Herkula nebo čelem k sobě přes centrální osu nádvoří.

Na travnaté ploše je též možno rozestavit skupinky sedadel se stoly. Dlážděné chodníky kolem travnaté plochy umožňují umístění stolů s cateringem. V této části je možné využít nově instalovaných stínících slunečníků.

Součástí uzavřené zahrady je třídílná sala terrena (95 m2). Má vynikající akustické vlastnosti a ani malý komorní soubor nepotřebuje ozvučení. Dveře ve stěně saly terreny vedou do místnosti zázemí.

Před salou terrenou je mírně vyvýšená plošina, která může být využita pro velké hudební těleso – bez potíží pojme 80 účinkujících. Na plošině může být také postaveno pódium.

Jižní stranu parteru Ledebourské zahrady tvoří interiér tzv. Galerie Ledebourského paláce. Tato krásná, bohatě prosklená Galerie (89 m2) má vlastní předsálí, schodiště vedoucí do zahrady a tři velké křišťálové lustry, které jí dodávají zvláštní vznešenost. Její elegantní prostředí je ideální pro slavnostní tabule (do 64 hostů), rauty a obřady mimo letní sezonu či v deštivých dnech.

Foto: Lucie Matulová, Chillifoto.cz, 2018

Pálffy zahrada

Dalším místem vhodným pro svatební obřad je velmi romantický parter Pálffy zahrady s centrální kašnou (do 60 hostů).

Foto: Lucie Matulová, Chillifoto.cz, 2018

Gloriet

Dále pak nabízíme možnost uzavření sňatku ve zcela privátním komorním prostředí architektonicky zajímavého parteru Malé Fürstenberské zahrady s dominantním glorietem (max. 15 hostů).

Foto: Lucie Matulová, Chillifoto.cz, 2018

 

Zimní svatba v Zahradách pod Pražským hradem (bez sněhu)

Foto pro NPÚ: Lucie Matulová, Chillifoto.cz, 2018

Letní svatba v Zahradách pod Pražským hradem

Foto: Ladislav Bezděk, NPÚ