Svatba v Zahradách

Svatby se konají především v Ledebourské zahradě se salou terrenou a Galerií – luxusním historickým interiérem s křišťálovými lustry a bohatou štukovou výzdobou. V současné době probíhá památková obnova objektu - rekonstrukce části zahrad. Pro veřejnost jsou v roce 2019 a 2020 uzavřeny Ledebourská a Malá Pálffyovská zahrada. Z tohoto důvodu se svatby a společenské akce v těchto prostorách nemohou konat. Pro zájemce je k dispozici Velká Pálffy zahrada a gloriet Malé Frustenberské zahrady. 

Foto Ladislav Bezděk, NPÚ

Ledebourská zahrada s palácovou Galerií a salou terrenou - momentálně není k dispozici

Zhruba polovinu povrchu Ledeburské zahrady (880 m2) tvoří travnatá plocha – zátěžový trávník, na který je možné vstupovat. Zde jsou také v zemi zapuštěné držáky pro 256 polohovatelných sedadel. Natočení je možné např. k sala terreně, k dvouramennému schodišti se sochou Herkula nebo čelem k sobě přes centrální osu nádvoří.

Na travnaté ploše je též možno rozestavit skupinky sedadel se stoly. Dlážděné chodníky kolem travnaté plochy umožňují umístění stolů s cateringem.

Součástí uzavřené zahrady je třídílná sala terrena (95 m2). Má vynikající akustické vlastnosti a ani malý komorní soubor nepotřebuje ozvučení. Dveře ve stěně sala terreny vedou do místnosti zázemí.

Před salou terrenou je mírně vyvýšená plošina, která může být využita pro velké hudební těleso – bez potíží pojme 80 účinkujících. Na plošině může být také postaveno pódium.

Jižní stranu parteru Ledebourské zahrady tvoří interiér tzv. Galerie Ledeburského paláce. Tato krásná, bohatě prosklená Galerie (89 m2) má vlastní předsálí, schodiště vedoucí do zahrady a tři velké křišťálové lustry, které jí dodávají zvláštní vznešenost. Její elegantní prostředí je ideální pro slavnostní tabule (do 64 hostů), rauty a obřady mimo letní sezonu či v deštivých dnech.

Foto Lucie Matulová, Chillifoto.cz, 2018

Pálffyho zahrada

Dalším místem vhodným pro svatební obřad je velmi romantický parter Pálffyho zahrady s centrální kašnou (do 60 hostů).

Foto Lucie Matulová, Chillifoto.cz, 2018

Gloriet

Dále pak nabízíme možnost uzavření sňatku ve zcela privátním komorním prostředí architektonicky zajímavého parteru Malé Fürstenberské zahrady s dominantním glorietem (max. 15 hostů).

Foto Lucie Matulová, Chillifoto.cz, 2018

 

Zimní svatba v Zahradách pod Pražským hradem (bez sněhu).

 Foto pro NPÚ: Lucie Matulová, Chillifoto.cz, 2018

Letní svatba v Zahradách pod pražským hradem.

Foto Ladislav Bezděk, NPÚ.