Milí snoubenci, jsme rádi, že chcete vstoupit do společného života právě v Zahradách pod Pražským hradem!

Hlavním prostorem pro konání svateb je reprezentativní parter Ledeburské zahrady s přilehlou galerií, a dále pak parter Pálffyho zahrady.

LEDEBURSKÁ ZAHRADA

Ledeburská zahrada se rozkládá na ploše 880 m2. Zhruba polovinu povrchu tvoří travnatá plocha. Jedná se o zátěžový trávník, na který je možné vstupovat. Zde jsou také v zemi zapuštěné držáky, do kterých se umísťují jednotlivá sedadla (max. počet 256). Sedadla mohou směřovat na západ k Sala terreně nebo na východ k monumentálnímu dvouramennému schodišti s kašnou. Jsou možné i variace sezení čelem k sobě přes centrální osu nádvoří.

Na travnaté ploše je též možno rozestavit skupinky sedadel se stoly. Dlážděné chodníky kolem travnaté plochy umožňují umístění stolů s cateringem. Součástí uzavřené zahrady je třídílná Sala terrena (plocha 95 m2). Má vynikající akustiku a ani malý komorní soubor nepotřebuje ozvučení. Dveře ve stěně sala terreny vedou do místnosti, kterou lze využít pro zázemí akce. Před Sala terrenou je mírně vyvýšená plošina, která může být využita pro velké hudební těleso. Bez potíží pojme 80 účinkujících.

Na plošině může být také postaveno pódium. Jižní stranu parteru zahrady tvoří interierový prostor Galerie Ledeburského paláce. Tato krásná, bohatě prosklená Galerie (o ploše 89 m2) má vlastní předsálí, schodiště vedoucí do parteru zahrady a tři velké křišťálové lustry, které jí dodávají zvláštní vznešenost. Její elegantní prostředí je ideální pro slavnostní tabule (do 64 hostů), rauty a obřady mimo letní sezonu či v deštivých dnech.

PARTER PÁLFFYHO ZAHRADY

Dalším prostorem, který je v zahradách k dispozici pro sňateční obřad, je velmi romantický parter Pálffyho zahrady s centrální kašnou. Je vhodný pro společnost do 60 hostů. Dále pak nabízíme možnost uzavření sňatku ve zcela privátním komorním prostředí architektonicky zajímavého parteru Malé Fürstenberské zahrady s dominantním glorietem. Tento prostor je vhodný pro maximálně 15 hostů. V případě zájmu může být využit celý komplex zahrad. Při zachování dostatečného prostoru pro catering je kapacita komplexu 1200 hostů.