Nepřehlédněte

 Tiché místo v srdci Prahy

Přijďte načerpat pozitivní energii a prožít neopakovatelné chvíle v romantickém prostředí s výhledem na unikátní pražské panorama! Zahrady jsou přístupny z Valdštejnské ulice u Senátu ČR asi 300 metrů od stanice metra Malostranská. V souvislosti s přijatými bezpečnostními opatřeními na Hradě byl uzavřen horní vstup.

V současné době probíhá památková obnova objektu. Pro veřejnost bude v roce 2019 uzavřena Ledeburská zahrada a Malá Pálffy zahrada. Přístupné jsou pro veřejnost pouze Velká Pálffyovská zahrada a Malá Furstenberská zahrada.

více o Zahradách


Akce

Velká Pálffyovská zahrada
Netradiční prohlídka

Vítání jara v Zahradách pod Pražským hradem

  • Zahrady pod Pražským hradem ()
  • 4. 5. 2019–5. 5. 2019
  • 10.00–19.00

Zprávy

Státní památky ve Středočeském kraji úspěšně zahájily sezonu 2019

2. 4. 2019

Státní památky ve Středočeském kraji ve správě Národního památkového ústavu otevřely své brány v sobotu 30. března a zájem byl i díky krásnému počasí velký. Loňská...

Rekonstrukce zahrad pod Pražským hradem

18. 3. 2019

Pro rekonstrukci jsou uzavřeny veřejnosti Ledeburská a Malá Palffy zahrada.

První edice sběratelského deníku návštěvníka památek je v prodeji

26. 9. 2018

Národní památkový ústav vydává ke Dni české státnosti novou publikaci s názvem Zápisník návštěvníka památek. Sběratelský deník nabídne zajímavé příběhy z historie i...

témata roku 2019

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: