Návštěvnická sezóna zahájena. Vyrazte na památku!

Na památku!  | © Nadja Hůlková – DJ Nadja

Hrady, zámky a další památky zahájily 25. května hlavní sezonu! Můžete se těšit na nové prohlídkové okruhy a expozice a zajímavý doprovodný program, který se tentokrát zaměří na rod Valdštejnů. Při návštěvě památek prosíme dodržujte zpřísněná opatření návštěvnického provozu proti šíření koronaviru.

Od pondělí 25. května jsou pro vás otevřeny i vnitřní prostory památek. Prosíme, chraňte sebe i své okolí a dodržujte pokyny návštěvnického provozu. Kompletní pravidla najdete tady.

V nové sezoně vás čeká mnoho novinek. Vyrazit můžete na úplně novou expozici soch od mistra Matyáše Bernarda Brauna na zámku Valeč, na které se podíleli i studenti designu a umění ze ZČU v Plzni. Koncem června slavnostně otevřeme zámek Slatiňany s obnovenými interiéry a restaurovaným mobiliářem. V létě se můžete těšit na nové prohlídkové okruhy na zámku Duchcov a zámku Sychrov. Úžasné výhledy si užijete z rekonstruované strážní věže na zámku Vranov nad Dyjí nebo tradičními postupy obnovené věže Jakobínka na Rožmberku.

V tomto roce pokračuje oblíbený cyklus Po stopách šlechtických rodů a to rodem Valdštejnů (více informací zde). Doprovodný program nabídne výstavy, odborné přednášky i komentované procházky. Vrcholem pak bude Hradozámecká noc s centrem na zámku Mnichovo Hradiště.


Prosíme návštěvníky, aby si před plánovaným výletem ověřili otevírací dobu a pokyny návštěvnického provozu přímo na webových stránkách konkrétního objektu. Děkujeme. 


Z výletu na památku si nezapomeňte pořídit fotku na památku a s hashtagem #napamatku ji sdílejte na sociálních sítích.

Facebook NPÚ  Instagram NPÚ